קצת עליי

"לשחק באוכל זו אהבה – וכשאתה אוכל, פשוט אתה מתענג עליה"

את זה אני אמרתי, ואם אתם פה, כנראה שאנחנו "חולים" באותה המחלה שמכונה אוכל טוב. 

אז קצת עליי – נעים להכיר, שמי מעין אמרן, ואני מבשלת כי אוכל משמח, מרגש ומרגיע אותי. בת 33, מתגוררת בדירה קטנטנה, עם מטבח עוד יותר קטן, בעיר ילדותי, גבעתיים. מגדלת שני חתולים מקסימים ומצחיקים, נינג'ה וג'אנגו. באה מעולם הקולנוע והטלוויזיה, מאוד אוהבת לכתוב – תסריטים או כל מה שמעניין אותי בעולם הזה, כתבת אוכל באתר החדשות המומלצים, ומקווה לפרוץ יום אחד בתור תסריטאית ובמאית.

קצת עלייאז איך התאהבתי באוכל?

מלכה אמרן ז"ל, אמי האהובה, היתה הבשלנית מס' אחת. תגידו שאני משוחדת, לא אובייקטיבית, אבל היא היתה מספר אחת.

תאמינו לי, גם החברים אמרו את זה – והם היו באים הרבה. לא סתם ניחוחות של אוכל זה הסמל שלי לבית חמים ואוהב – כי אצלי הם תמיד היו באוויר. והמקרר, הוא תמיד היה מלא בכל טוב – ירקות, פירות, סלטים שונים וטעימים שהיא הכינה, ואוכל – מלא אוכל, כזה שהאכלתי איתו בסיס שלם בשבת בצהריים, אמיתי לגמרי (כן, כן, מזרחית – אם נדייק, נוצרתי ע"י עיראקי מסלאוי ועיראקית בגדדית).

מאז שאני זוכרת את עצמי, אמי תמיד היתה במטבח, ואנחנו, ארבעת ילדיה (שלושה בנים, ואני – הסנדוויץ' בורגר באמצע, סנדוויץ' איכותי וספייסי מיונז סויה וקייל) תמיד היינו שם כדי לראות, לחוות, לטעום וללמוד. היום, באופן לא כל כך מפתיע, כולנו מבשלים בבית מטעמים (שמנמנים מטופחים), ואפילו יש אחד, הקטן, שהוא סו שף במסעדה מאוד מצליחה בת"א. 

הטבעונות הוא עולם די חדש בשבילי. אני טבעונית שנה וחצי, ומרגישה שזו ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיי. למה? כי זה עושה לי טוב בגוף, בלב ובנשמה – לחיות בריא ולא לפגוע באף חיה. ואחרי שנה של ניסיונות ומשחקים עם מרכיבים טבעונים, החלטתי שהגיע הזמן לשתף את העולם בניסיונות שלי. מה? לא תצטרפו אליי?

איזה אוכל יהיה פה?

משפחת אמרן

משפחת אמרן 1989

אוכל לממהרים, טיפים, קצת בריאות בין לבין, הרבה אוכל בסגנון אסייתי (כי בגלגול הקודם כנראה שנולדתי אי שם) והחלק הכיף במיוחד – אוכל שמזמינים חברים או משפחה ונורא מתחשק לעשות רושם – כי כמה פעמים שמעתם שטבעונים אוכל רק חסה? אני מבטיחה לכם – הם לא יגידו לכם את זה יותר לע-ו-ל-ם! ובעתיד, ונארח חברים עם מתכונים! ויהיו עוד המון הפתעות… אבל אני לא אספר לכם הכול, כי אז לא יהיה לכם למה לחכות.

ובקיצור, נכין כל מה שיהיה לנו כיף להכין ועוד יותר כיף לאכול 🙂