איך מכינים ספייסי מיונז

איך מכינים ספייסי מיונז?

זמן הכנה: דקה… והגזמתי

כולם כל הזמן אומרים לי שהם לא מבינים מה המסעדות שמות בתוך הספייסי מיונז, איך מכינים ספייסי מיונז? מה יש בזה שזה כל כך טעם? "קניתי צ'ילי חריף והוספתי עם המיונז, ויש לזה טעם אחר לגמרי…" אתם שומעים את קול התסכול? בצדק, כי אלו לא המרכיבים ששמים במיונז האגדי.

אז לכל המכורים לספייסי מיונז שלום רב. אני יודעת שניסיתם כבר בעבר להכין בבית, אבל השתמשתם תמיד במצרכים הלא נכונים. רוב האינטרנט מוצף במתכונים שגויים להכנת המיונז המפורסם – פעם זה עם צ'ילי מתוק, פעם עם צ'ילי חריף, אך זוהי טעות גמורה. לכן אני כאן כדי לשים סוף לתסכול שלכם חברים. אני אשתף אתכם בסוד המסעדות.

איך מכינים ספייסי מיונזאז איך מכינים ספייסי מיונז?

ספייסי מיונז מקורי מכיל 2 מצרכים מאוד חשובים, שהם בעצם היחידים בתוך המיונז: רוטב סריראצ'ה חריף ושמן שומשום, זהו, 2 מצרכים! אותם ניתן להשיג בכל החנויות המחזיקות מצרכים אסייתים.

אני מודה שאני לא מתחברת לספייסי מיונז עם הסושי, אני בכלל טיפוס מסורתי של רוטב סויה, וואסאבי וג'ינג'ר. אני מורחת ספייסי מיונז בסנדוויצ'ים, עם ההמבורגר, בתוך הטוסט – שם הוא מושלם בשבילי.

ואם כבר מדברים על רוטב סרירצ'ה, אז מדובר ברוטב צ'ילי תאילנדי, בעל טעם חריף-חמוץ ט-ע-י-ם! דעו לכם שאחרי שתטעמו אותו, תגידו שלום יפה לטבסקו (שאותו מעולם לא חיבבתי) – מדובר ברוטב צ'ילי חריף ממכר, חובה בכל בית! הוא מוכר גם כרוטב התרנגול, כיוון שיש לו ציור של תרנגול על האריזה, והוא החריף הנמכר ביותר בארה"ב. כל כך ממכר, שיש עליו סרטוני יוטיוב וסרט דוקומנטי.

ניגש לעניינים, לפני שתתעלפו לי פה… 😉  

לצורך הכנת המיונז, יש להכין מראש את המיונז סויה טבעוני שנמצא באתר – אשר בדיוק לוקח 3 דקות להכינו.

אז איך מכינים ספייסי מיונז?

רכיבים
3 כפות מיונז סויה טבעוני
1 כפית שמן שומשום
1/2 כפית רוטב סריראצ'ה, למכורים לחריף מומלץ כפית שלמה

ואם אתם רגישים לחריף, שימו מעט, תטעמו ותחזקו כל פעם קצת עד שתגיעו לטעמים.

מערבבים הכל יחד, טועמים – אני רואה שאתם בהלם… שמחה שאתם מרוצים. רוצו לספר לחבר'ה  😀 אבל לא לשכוח לספר גם לי!

רכיבים לספייסי מיונז

 

Comments

comments

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.